Avokado Salatası

ÖZELLİKLERİ:
Avokado tam olgunluğa toplandıktan sonra erişir. Lezzetini anlamak için  olgunlaşmasını beklemek gerekir. Bunun için hemen tüketmek üzere satın alıyorsanız, yumuşak olanı seçmeniz gerekir. Seçerken aynı zamanda derisinin parlak ve kaygan olmasına, salladığınızda çekirdeğin sesinin gelmesine dikkat edin. Diyor internetteki sitelerin çoğu ve de ekliyorlar :

ÖNERİLEN HASTALIKLAR:
Avokado, vücutta toksit maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısiyle yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar. İçinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmesinde çok gerekli olan maddedir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metobolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

KULLANMA ŞEKLİ:
Avokado yaprağı demlenerek içilmesi böbrek taşının oluşumunu engeller, en az 3 hafta demlenerek içilmelidr. Avokado meyvesi yenilerek veya salatası yapılarak tüketilmesiyle bedendeki demir eksikliği tabii yoldan giderilebilir.

Dr. Ahmet Maranki böyle yazmış internette. Demekki faydalı bir sebze :) Eee ne yapmalıyız  ?? Yemeliyiz !!!!! Nasıl ???? Ben şöyle yapıyorum ;

Malzemeler :

2 adet avokado

1 çay kaşığı kimyon

1 çay kaşığı tuz

1 çorba kaşığı limon suyu

Üzerini süslemek için :

1 çay kaşığı pul biber

2 dal maydanoz

1 bütün ceviz

Hazırlanışı :

Avokadomuzu bıçak ile etrafında bir tur döndürerek kesin (ikiye ayırır gibi). Sonra elinizle şişe kapağı açar gibi sağdan sola döndürün ve avokadonuz ikiye ayrılsın. Kaşık ile içini oyun ,

içine tuz , limon  suyu

ve kimyonu ekleyip iyice ezin. Ben hafifçe blenderladım (pürüzsüz kıvamda olsun diye). Servis tabağına alın üzerini kırmızı pul biber , maydanoz ve 4′e böldüğünüz ceviz ile süsleyin.

Afiyet olsun….

 

If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Yorum yazın

AD